Goldman Sachs radzi inwestować w funty

opublikowano: 19-10-2015, 12:18

Goldman Sachs Asset Management przekonuje, że funt brytyjski umocni się wobec dolara, bo Bank Anglii prawdopodobnie podwyższy stopy szybciej niż oczekuje rynek.

Funt osłabł o 3 proc. wobec dolara od tegorocznego szczytu, bo rynek uznał iż podwyżka stóp w Wielkiej Brytanii nastąpi później niż w grudniu 2016 roku. Goldman Sachs Asset Management prognozuje jednak, że może do niej dojść już w pierwszym kwartale przyszłego roku, a rynek niewłaściwie wycenia obecnie takie ryzyko. 

- Kiedy popatrzymy na wszystkie główne gospodarki, Wielka Brytania wydaje się być tą, w której zacieśnianie na rynku pracy rzeczywiście wydaje się generować pewne oznaki inflacji stymulowanej wzrostem płac – powiedział Philip Moffitt, szef rynku obligacji regionu Azja-Pacyfik w GSAM w Sydney.

W szczytowym momencie, 18 czerwca tego roku, za funta trzeba było płacić 1,5930 USD. Potem jego kurs spadł do 1,5108 USD na koniec września. W poniedziałek notowany był po 1,5465 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Goldman Sachs radzi inwestować w funty