Goldman Sachs: stopy w USA wzrosną do 5 proc. do marca

opublikowano: 31-10-2022, 13:49
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ekonomiści Goldman Sachs podwyższyli prognozę końcowej stopy procentowej w obecnym cyklu podwyżek realizowanym przez Fed, informuje Bloomberg.

Ekonomiści amerykańskiego banku inwestycyjnego prognozują obecnie, że bank centralny USA podwyższy główną stopę do 4,75-5,0 proc. do marca. Oznacza to, że oczekują wzrostu stóp o 25 pkt. bazowych wyżej niż spodziewali się dotychczas. Za wydłużeniem serii podwyżek stóp do marca ma przemawiać uporczywość wysokiej inflacji, potrzeba schłodzenia gospodarki oraz konieczność uniknięcia przedwczesnego łagodzenia warunków finansowych.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Goldman Sachs spodziewa się podwyżki stóp o 75 pkt. bazowych na listopadowym posiedzeniu, o 50 pkt. bazowych na grudniowym i po 25 pkt. bazowych na lutowym i marcowym.

Obecnie główna stopa Fed wynosi 3,0-3,25 proc. Rynek widzi prawie 90 proc. prawdopodobieństwo, że 2 listopada FOMC podwyższy ją o 75 pkt. bazowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane