Goldman Sachs: złoto zdrożeje do 1600 USD

opublikowano: 07-08-2019, 17:12

Analitycy Goldman Sachs uważają, że przebicie przez kurs złota poziomu 1500 USD to dopiero początek jego marszu w górę.

Goldman Sachs uważa, że po osiągnięciu sześcioletniego maksimum kurs złota wzrośnie do 1600 USD w ciągu następnych sześciu miesięcy. Powodem będzie poszukiwanie bezpieczeństwa przez inwestorów w sytuacji pogarszającej się perspektywy globalnego wzrostu gospodarczego, głównie z powodu przeciągającego się konfliktu handlowego USA i Chin.

- Jeśli obawy dotyczące wzrostu będą trwały dłużej, możliwe, że z powodu eskalacji wojny handlowej, złoto może drożeć jeszcze mocniej, głównie za sprawą działań menedżerów dużych „złotych” ETF, które wciąż nie mają odpowiednich zasobów kruszcu – głosi raport Goldman Sachs. - „Złote” ETF ostatnio  osiągnęły dynamikę prawie tak mocną jak w 2016 roku i wierzymy, że może ona być utrzymana w krótkim terminie – dodaje.  

ETF mają najwięcej złota od kwietnia 2013 roku. W środę kurs kruszcu rośnie o prawie 2 proc. do 1511,60 USD, najwyższego poziomu od kwietnia 2013 r.

Goldman Sachs podwyższył trzymiesięczną prognozę kursu złoto do 1575 USD. Wcześniej zapowiadał, że sięgnie 1450 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy