Golfowe mistrzostwa PGA nie na polu Trumpa

Tadeusz Stasiuk, CNN
opublikowano: 11-01-2021, 11:45

Turniej mistrzowski PGA w 2022 r. nie zostanie rozegrany na jednym z pól golfowych należących do odchodzącego ze stanowiska prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.

Prezydent Donald Trump na jednym ze swoich pól golfowych (Trump National Golf Club w Sterling, Virginia, USA)
Prezydent Donald Trump na jednym ze swoich pól golfowych (Trump National Golf Club w Sterling, Virginia, USA)
JOSHUA ROBERTS / Reuters / Forum

Chodzi o Trump National Golf Club Bedminster w stanie New Jersey. Decyzję o rozwiązaniu umowy podjęła rada dyrektorów PGA of America, a jest ona reakcją na ubiegłotygodniowe wydarzenia w Waszyngtonie, gdzie zwolennicy Trumpa wdarli się na Kapitol.

Prowadzenie mistrzostw PGA w Trump Bedminster byłoby szkodliwe dla marki PGA of America, stałoby w sprzeczności z naszą wieloletnia misją – wyjaśnił Jim Richerson, prezes PGA of America.

Na razie organizacja nie ogłosiła zastępcy dla gospodarza turnieju, który ma być rozegrany w maju 2022 r.

To nie pierwszy raz gdy PGA rezygnuje ze współpracy z Trumpem. W 2015 r. po tym, jak Trump skomentował, że meksykańscy imigranci są gwałcicielami, PGA postanowiła nie organizować Grand Slam of Golf na Trump National w Los Angeles.

PGA Championship to jeden z czterech „głównych” turniejów męskiego golfa zawodowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane