Goodyear podjął kroki w sprawie „aresztowania” menedżerów

Pisaliśmy niedawno o zatrzymaniu przez dwa dni wbrew woli menedżerów francuskiej fabryki Goodyeara przez związkowców. We wtorek zostali uwolnieni przez policję. Firma zdecydowała się jednak podjąć dalsze kroki w tej sprawie.

Goodyear Dunlop Tires France, spółka zależna amerykańskiego koncernu oponiarskiego Goodyear Tire and Rubber Co. wystąpiła do prokuratury w sprawie „działań zagrażających ludziom i majątkowi” w swoim zakładzie w Amiens.

Goodyer od pięciu lat chce pozbyć się fabryki w Amiens. Ma jednak problemy. Nikt nie chce jej kupić, a zamknięcie jest utrudnione, bo nie może dogadać się w sprawie odpraw dla pracowników. Ostatnie zatrzymanie menedżerów wynikało z żądania związków podjęcia nowych negocjacji dotyczących odpraw. W tej sprawie przedstawiciele pracowników okupują fabrykę od grudnia.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Goodyear podjął kroki w sprawie „aresztowania” menedżerów