Gorące spółki na dziś

SG
opublikowano: 12-10-2007, 00:00

Zelmer

Dziś na walnym inwestorzy zdecydują o zmianach w składzie rady nadzorczej. Kandydatem jest Andrzej Nartowski, prezes Instytutu Dyrektorów Corporate Governance, co świadczy o tym, jak ważne dla spółki są zasady ładu korporacyjnego. Warto przypomnieć, że toczy się postępowanie sądowe w sprawie prywatyzacji firmy. NIK uważa, że skarb państwa stracił na tym ponad 200 mln zł. Tymczasem lider na polskim rynku małego sprzętu AGD kontynuuje rozwój i uruchomił spółkę zależną na Ukrainie.

Gadu-Gadu

W poniedziałek ruszają zapisy do sprzedaży akcji komunikatora w wezwaniu MIH Poland Holding, należącym do afrykańskiej grupy Naspers. MIH płaci za walor Gadu-Gadu 23,5 zł i chce skupić przynajmniej 67 proc. akcji. Jeśli nie osiągnie tego poziomu, nie jest pewne, czy transakcja dojdzie do skutku. Ma już zapewnione 55 proc., bo do sprzedaży takiego pakietu zobowiązał się główny akcjonariusz — Warsaw Equity Holding. Inni (fundusze i Łukasz Fołtyn, twórca GG) nie wypowiedzieli się jednoznacznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu