Gosiewski: nowy wicepremier w przyszłym tygodniu

opublikowano: 06-05-2007, 10:47

Według ministra Przemysława Gosiewskiego, sprawa mianowania nowego wicepremiera rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu. W  sobotę nie chciał odpowiedzieć na pytanie dziennikarzy, czy funkcję tę obejmie on czy minister Kazimierz M.Ujazdowski. Według prasy, konkurentem Gosiewskiego do fotela wicepremiera jest minister kultury Kazimierz M. Ujazdowski. Jego kandydaturę ma przedstawić na najbliższym spotkaniu premierowi minister transportu Jerzy Polaczek.

"Kto będzie wicepremierem zależy od premiera Jarosława Kaczyńskiego, bo w Polsce premier jest gospodarzem składu rady ministrów i oczywiście stosowne decyzje zapadną w przyszłym tygodniu. Jakie one będą, to premier je ogłosi" - powiedział Gosiewski na konferencji prasowej w Puławach (Lubelskie).

"Przez kilka dni byłem poza Warszawą, spędzałem czas z rodziną w Szczyrku, w związku z tym nie miałem możliwości rozmowy z panem premierem, będą miał dopiero w poniedziałek" - dodał.

Jacek Kurski (PiS) mówił w sobotę w Gdańsku, że nic nie wie o koncepcji, by wicepremierem został Ujazdowski i traktuje to jako spekulację, ale - jak dodaje - niepozbawioną pewnej racjonalności politycznej.

"Nie chcę spekulować. Nie byłbym zdziwiony. Być może w związku z tym, że Marek Jurek był reprezentantem Przymierza Prawicy (PP) to - jeśli te spekulacje się potwierdzą - może byłby to gest odbudowujący pozycję Przymierza w prezydium rządu" - mówił w Gdańsku.

Minister obrony Aleksander Szczygło na pytanie dziennikarzy w tej sprawie odpowiada krótko: "Z tego co wiem, wniosek przedstawia prezes Rady Ministrów do prezydenta i to są te dwie osoby, które podejmują decyzję w tej sprawie. Ja mówię o formalno- instytucjonalnych rozwiązaniach, reszta jest tylko spekulacją". (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Gosiewski: nowy wicepremier w przyszłym tygodniu