Gowin: nie będzie wspólnego głosu ws. 30-krotności

opublikowano: 17-11-2017, 05:56
aktualizacja: 17-11-2017, 05:57

- Państwo powinno przede wszystkim pomagać podatkowo innowatorom - mówi Pulsowi Biznesu podczas Kongresu 590 wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

- Dlatego druga ustawa o innowacyjności ma charakter przełomowy, rewolucyjny. Za każdą złotówkę wydaną na innowacje będzie można odpisać od podatku 2 zł - mówi Jarosław Gowin.

Otwierający Kongres prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że tę ustawę podpisze. Ma ona zacząć obowiązywać od nowego roku. - Dzięki niej Polska znajdzie się w światowej czołówce krajów wspierających innowacyjność - uważa Gowin.

Problem pojawia się jednak gdzie indziej. - Zderzyliśmy się frontalnie z wicepremierem Morawieckim - odpowiada Gowin zapytany o to jak zniesienie tzw. "limitu 30-krotności" wpłynie na sektor badawczy. - Każde państwo powinno wspierać swoją klasę średnią, bo to ona jest kołem zamachowym gospodarki. Zobaczymy jak w tej sprawie wypowiedzą się posłowie. Nie będzie jednego głosu koalicji rządzącej w tej sprawie - zaznacza.

Wicepremiera Jarosława Gowina pytamy też o:

- prace nad Siecią Badawczą Łukasiewicz, która spajać będzie działalność państwowych instytutów badawczych

- sposoby zwiększenia liczby patentów w Polsce

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kongres 590 2017 / Gowin: nie będzie wspólnego głosu ws. 30-krotności