GPC: warszawskie wodociągi idą na GPW

PAP
opublikowano: 23-07-2012, 06:59

Rządząca Warszawą Platforma Obywatelska zamierza sprywatyzować Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Sprzeda akcje spółki na giełdzie, zapowiada „Gazeta Polska Codziennie”.

Z nieoficjalnych informacji na jakie powołuje się „GPC” wynika, że wiceprezydent Warszawy i zarazem szef rady nadzorczej stołecznej spółki wodociągowej Jarosław Kochaniak miał rozmawiać z firmą doradczą PricewaterhouseCoopers na temat przygotowania do wejścia na giełdę z akcjami wodociągów.

Dziennik twierdzi, że jeśli to nastąpi czeka nas znacząca podwyżka cen wody, jak to stało się np. w Gdańsku, gdzie wprawdzie miasto nie sprzedało infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, ale zarządzanie nią oddało jednej ze światowych firm specjalizujących się w tej dziedzinie. Ceny wody w Gdańsku należą teraz do najwyższych w kraju.

– Kto ma banki i wodę, ten ma władzę, komentuje Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK. Jego zdaniem próby sprzedaży wodociągów są pierwszym efektem kosztów, jakie poniosła Warszawa w związku z budową jednego z najdroższych stadionów piłkarskich na świecie oraz organizacją Euro 2012.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / GPC: warszawskie wodociągi idą na GPW