GPW: Bez większych zmian na otwarciu

14-06-2004, 08:46

Na otwarciu poniedziałkowych notowań nie powinno raczej dojść do gwałtownych ruchów. Początek będzie spokojny. O ile nie przeszkodzą temu giełdy Eurolandu, w dalszej części sesji może dojść do małego wzrostu.

Po długim weekendzie inwestorzy wrócą dziś na parkiet. Są szanse na wzrost wywołany dwoma czynnikami. Po pierwsze, inwestorzy powinni odkupywać dziś akcje, których pozbywali się w środę, bo nie chcieli pozostawać z akcjami w portfelu przed długim weekendem.

Po drugie, zakupom akcji sprzyjają wyniki wyborów do parlamentu europejskiego, a zwłaszcza gorszy od oczekiwań wynik Samoobrony, a dobry Platformy Obywatelskiej i Unii Wolności. Wzrostowi na giełdzie może też sprzyjać spodziewane szybkie głosowanie nad kolejnym wotum zaufania dla rządu Marka Belki. Według słów Józefa Oleksego, marszałka Sejmu może to nastąpić już jutro.

Jeśli rząd nie otrzyma poparcia, co jest bardzo prawdopodobne, wówczas czekają nas przyspieszone wybory 8 sierpnia, co zapowiedział posłom prezydent Aleksander Kwaśniewski. Im targi polityczne trwają krócej, tym dla inwestorów lepiej. Bliskość rozstrzygnięć na arenie politycznej powinna sprzyjać giełdowym indeksom. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Bez większych zmian na otwarciu