GPW: druga część sesji przyniosła poprawę nastrojów

Marek Druś
18-10-2002, 15:05

W drugiej części notowań na GPW nastroje inwestorów poprawiły się. Zainteresowanie giełdowych graczy skupiło się na papierach TP SA, które notują wyraźny wzrost ceny przy największym udziale w obrotach rynku. Po dość spokojnym rozpoczęciu notowań wyraźnie zaczął rosnąć popyt na akcje BPH PBK i Prokomu.

Krajowi inwestorzy zignorowali negatywne sygnały z giełd zagranicznych, gdzie przez większą część dzisiejszych notowań utrzymują się spadki. Popytem cieszą się głównie blue chipy. Popyt rozkłada się jednak na większej grupie spółek. Po sięgających najczęściej ułamka procenta wzrostach w pierwszej części notowań, coraz większa liczba papierów notuje wyraźną zwyżkę ceny.

Druga część notowań na GPW przyniosła wzrost zainteresowania papierami TP SA. Handel nimi ma największy udział w obrotach całego rynku przy wyraźnym wzroście ich ceny.

Dużym popytem zaczęły cieszyć się akcje BPHPBK i Prokomu. Rośnie również cena Agory, Computerlandu i KGHM. W przypadku tego ostatniego inwestorzy zignorowali wiadomość o pogotowiu strajkowym ogłoszonym w jednej z kopalni koncernu.

Zaskakująco kształtują się notowania 4Media. Akcje spółki taniały w pierwszej części notowań. W drugiej pojawił się popyt, który wyniósł ich cenę wyraźnie powyżej poziomu ostatniego zamknięcia.

Drożeją wyraźnie akcje Netii, która odrabia straty po spadku wywołanym wiadomością o wykluczeniu papierów depozytowych spółki z Nasdaq.

Druga część sesji przyniosła wzrost popytu na akcje Elektrimu. W pierwszej jego kurs spadał. W czwartek jego spółka zależna poinformowała o podpisaniu kontraktu na budowę elektrowni na Filipinach. Jego wartość przekracza 8,5 mln USD.

Mimo dobrych nastrojów panujących na GPW spadają ceny akcji BZWBK i Kredyt Banku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: druga część sesji przyniosła poprawę nastrojów