GPW: na rynku brakuje impulsów do poprawy

Sebastian Gawłowski
16-05-2001, 13:45

W trakcie notowań indeksy ustabilizowały się na poziomach z początku sesji. Głębszej przecenie opiera się podczas dzisiejszego handlu jedynie MIDWIG, jednak jego sytuacja techniczna jest równie słaba jak pozostałych indeksów. Spadki dotyczą szerokiego rynku akcji, choć tradycyjnie w centrum zainteresowania znajdują się akcje spółek z TechWIG i WIG20. Obecnie jednak inwestorzy konsekwentnie pozbywają się tych papierów, akceptując niższe ceny. GPW osuwa się w ślad giełd europejskich, gdzie redukcja stóp za oceanem była zdyskontowana znacznie wcześniej.

Wśród akcji wzrostowych wyróżnia się Irena. Akcje huty szkła rosną o 14 proc. W sektorze finansowym jedynie Bank Śląski i BPH opierają się przecenie. Spółki informatyczne, które wyłamały się z obowiązującego trendu spadkowego, należą dp mniejszych podmiotów. Dobre notowania utrzymuje Talex oraz Sterprojekt. W obliczu spadków najpopularniejszych akcji inwestorzy przesuwają swoje środki na walory defensywne. W związku z tym branża energetyczna na GPW przeżywa "małą hossę" na GPW. Wycenę zwiększa zarówno MPEC jak i Kogeneracja.

Debiutant z branży lekkiej LPP po dobrym początku, zniżkuje ponad 3 proc.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: na rynku brakuje impulsów do poprawy