GPW: Otwarcie powinno być spokojne

Artur Szymański
25-03-2004, 08:57

Na dzisiejszym otwarciu nie ma co oczekiwać fajerwerków. Wczoraj na rynku było spokojnie, nie ma specjalnych powodów do większych ruchów cen.

Otwarcie może wypaść na małym plusie. W Europie Zachodniej rynki w górę mogą wyciągnąć dobre wyniki drugiego na świecie reasekuratora Swiss Re.

Nasz rynek ostatnio zachowuje się relatywnie mocniej niż rynku Europy. To pozwala mieć nadzieje, że warszawski parkiet nie pozostanie dziś w tyle, a może nawet wyprzedzi rynki Eurolandu.

Pierwszy opór dla WIG20 to środowe maksimum na 1747 pkt. W perspektywie kilku dalszych dni kolejna bariera do sforsowania to poziom 1760 pkt – szczyt ubiegłego tygodnia w cenach zamknięcia.

Środowe sesje za oceanem przyniosły wzrost kursów akcji spółek technologicznych i niewielkie spadki blue chipów starej gospodarki. Nasdaq Composite zyskał 0,4 proc., a Dow Jones stracił na zamknięciu 0,15 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Otwarcie powinno być spokojne