GPW: popyt nadal nie oddaje inicjatywy

Marek Druś
opublikowano: 26-09-2002, 10:56

Zgodnie z oczekiwaniami, warszawska giełda kontynuuje w pierwszej fazie notowań wzrosty ze środowej sesji. Na dobre nastroje krajowych inwestorów dobrze wpływają wzrosty, od których rozpoczęły czwartkowe notowania największe giełdy w Europie oraz zwyżki indeksów, którymi zakończyły wczorajsze notowania amerykańskie giełdy.

W pierwszych minutach notowań część inwestorów realizowała zyski po wczorajszych wzrostach, co lekko zachwiało indeksami. Dość szybko pojawił się jednak popyt, który podniósł wartość wskaźników rynku.

Początek sesji wskazuje na wciąż utrzymujący się popyt na akcje PKN Orlen. Rynek dyskontuje ostatnie wiadomości dotyczące planów koncernu przejęcia kontroli nad Rafinerią Gdańską. W środę prezes Wróbel ujawnił, że Rotch Energy zaproponowało jego spółce całkowitą kontrolę operacyjną nad rafinerią jeśli PKN zgodzi się na objęcie przez brytyjską spółkę 50 proc. akcji RG.

Ponownie drożeją akcje PPWK, którego zarząd porozumiał się z wierzycielami w sprawie zaspokojenia ich roszczeń. Łącznie porozumieniem objęto wierzytelności na łączną kwotę ponad 30 mln zł.

Nadal wyraźnie rośnie cena papierów Elektrimu. Inwestorzy zignorowali informacje ‘Parkietu’ o 40 mln zł, które spółka zapłaciła w ciągu ostatnich trzech miesięcy tytułem należności za usługi prawne i finansowe.

Po spadku na wczorajszej sesji odrabia straty Grupa Onet. Spółka informowała na początku tego tygodnia o skupowaniu własnych akcji na początku września co miało służyć powstrzymania spadku jej kursu, będącego zdaniem zarządu wynikiem spekulacji.

Drożeją akcje Softbanku, który mimo mocno rosnącego rynku zakończył wczorajsze notowania bez zmiany kursu.

Wbrew oczekiwaniom, spadła wymiana papierów 4Media. Akcje spółki straciły w środę 10 proc. wartości po wiadomości o sprzedaży 6,7 mln akcji spółki należących m.in. do Wojciecha Kreffta i Jacka Merkla.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: popyt nadal nie oddaje inicjatywy