GPW: popyt osłabł, ale indeksy wciąż rosną

Marek Druś
10-09-2002, 12:43

Na warszawskiej giełdzie nadal utrzymuje się przewaga wzrostów. Podobnie jak na innych rynkach europejskich, popyt z pierwszych minut sesji lekko osłabł, jednak wciąż jest na tyle duży, aby utrzymywać indeksy w bezpiecznej odległości od poziomu ostatnich zamknięć. Coraz mniej kupujących interesuje się akcjami Elektrimu i Mostostalu Export, gwiazdami poniedziałkowej sesji.

Na europejskich rynkach we wtorek inicjatywa należy do kupujących. Sprzyja temu udane zakończenie ostatniej sesji na giełdach w USA, a także dobre wiadomości przekazane przez spółki. Choć nie jest jedną z nich Nokia, obniżenie prognozy kwartalnej sprzedaży fińskiej spółki zostało złagodzone przez podtrzymanie przez nią prognozy oczekiwanych zysków.

Na warszawskiej giełdzie nadal wyróżniają się wzrostami kursów papiery Elektrimu i Mostostalu Export, choć popyt na nie maleje. Akcje pierwszej ze spółek drożeją dzięki wiadomości o złożeniu przez obligatariuszy oferty kupna pakietu akcji Elektrimu Telekomunikacja. Zdaniem prezesa spółki, realizacja tej transakcji może bardzo pomóc w spłacie jej zobowiązań.

Akcje Mostostalu Export drożeją dzięki wiadomości o podpisaniu przez spółkę kontraktu o wartości 150 mln USD na wykonanie obiektów mieszkalnych w Moskwie. Większym popytem cieszą się jednak papiery innej spółki budowlanej, Mostostalu Zabrze. Poprawie jej wyceny służą wiadomości o działaniach spółki zmierzających do przejęcia kontroli nad PRInż.

Po wczorajszych spadkach drożeją akcje Agory, BZWBK, Prokomu i Softbanku. Słabnie tymczasem popyt na akcje Pekao, które zakończyły wczorajszą sesję wyraźnym wzrostem kursu i rozpoczęły dzisiejszą na wyraźnym plusie.

Po dwóch godzinach notowań obroty na rynku były o 10 mln zł wyższe od osiągniętych na wczorajszym zamknięciu.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: popyt osłabł, ale indeksy wciąż rosną