GPW powinna we wtorek kontynuować wzrost

06-05-2003, 08:36

Warszawska giełda ma szansę kontynuować serię wzrostów rozpoczętą w ubiegłym tygodniu. Wznowienie handlu na parkiecie w Londynie będzie zapewne sprzyjać wzrostowi obrotów w Warszawie. Kluczowe znaczenie dla nastrojów krajowych inwestorów będą jednak miały kwartalne wyniki spółek.

Dobrym sygnałem przed dzisiejszymi sesjami w Europie są wyniki Credit Suisse. Zysk drugiego banku Szwajcarii wzrósł w pierwszym kwartale o prawie 80 proc., co zapewne poprawi nastroje panujące na rynkach. Inwestorzy z GPW zapewne dobrze odbiorą wyniki Computerlandu. Choć zyski spółki okazały się niższe niż przed rokiem, były wyższe niż oczekiwał rynek. To powinno podtrzymać popyt na akcje spółek IT widoczny podczas poniedziałkowych notowań. Zwłaszcza, że po przedstawieniu dobrych wyników kwartalnych władze Comarchu podtrzymały prognozę 20 proc. wzrostu zysku i przychodów na koniec tego roku. Prawdopodobnie nadal popytem cieszyć się będą akcje KGHM. Zysk spółki w pierwszym kwartale wzrósł ponad dwukrotnie, a giełdowi gracze oswoili się już z myślą o uszczupleniu kasy spółki o 110 mln zł z tytułu wypłaty nagrody dla pracowników koncernu.

Na stan nastrojów panujących na amerykańskich rynkach zasadniczy wpływ będzie miało wystąpienie Alana Greenspana po wtorkowym posiedzeniu FOMC (ok. 20.15 czasu polskiego). Obniżki stóp raczej nie należy oczekiwać, ale istotnie będzie to, jak szef Rezerwy Federalnej odniesie się do ostatnich, nie najlepszych danych makro. Rynek wyraźnie je ignorował.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / GPW powinna we wtorek kontynuować wzrost