GPW powinna zacząć sesję od wzrostu

22-04-2003, 08:56

Amerykańskie giełdy zakończyły poniedziałkowe sesje minimalnymi spadkami. Z przebiegu notowań wynika, że nie ma zbyt wielu chętnych do pozbywania się akcji. To może poprawić nastroje europejskich inwestorów.

Europejskie giełdy powinny rozpocząć pierwsze notowania skróconego z powodu świąt tygodnia od niewielkich zmian głównych indeksów. Większe spadki mogą nastąpić na parkiecie we Frankfurcie. Powodem będą słabe wyniki Infineon Technologies.

Brak silnych negatywnych bodźców z rynków zagranicznych będzie sprzyjał warszawskiej giełdzie. Pod koniec poprzedniej sesji pokazał się duży popyt, co wiąże się z obroną przez rynek wsparcia WIG20 na poziomie 1110 pkt.

Ciekawie zapowiadają się notowania akcji Pekao. W czwartek handel nimi miał największy udział w obrotach rynku. W środę upływa termin prawa do dywidendy z akcji banku.

Po rekordowej czwartkowej wymianie akcji PGF możliwe jest dalsze zainteresowanie papierami dystrybutora leków. Pogłoski o odkupieniu akcji spółki należące do Michała Sołowowa przez fundusze emerytalne oraz zagranicę mogą zwiększyć zaufanie do nich innych inwestorów.

Interesująco zapowiada się handel akcjami TP SA. Tele2 spełnił groźbę i wniósł do sądu pozew przeciwko największemu polskiemu telekomowi w sprawie nieuczciwej konkurencji. Stosowny wniosek trafił także do UOKiK. Z drugiej strony TP SA już jutro otrzyma oferty od zainteresowanych przejęciem od niej sieci kablowych. Wartość transakcji może sięgnąć 50 mln zł.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW powinna zacząć sesję od wzrostu