GPW: spadki TP SA i Elektrimu ciągną rynek w dół

Marek Druś
opublikowano: 19-03-2002, 10:45

Sesja na warszawskiej giełdzie rozpoczęła się od spadków. Zwiększona podaż akcji Elektrimu spowodowała zawieszenie handlu papierami spółki. Rynek czeka na konferencję BRE Banku, której głównym bohaterem będzie prawdopodobnie warszawski holding.

Przed sesją BRE Bank przekazał komunikat, z którego wynika, że wraz z Eastbridge powoła spółkę, która zajmie się przejęciem 49 proc. udziałów Elektrimu Telekomunikacja sprzedawanych przez Vivendi Universal.

Akcje Elektrimu kontynuowały w pierwszych minutach sesji wczorajszy spadek. Ich kurs spadał ponad 15 proc. Handel akcjami spółki zawieszono w związku z ich nadpodażą. Po przywróceniu notowań udziały Elektrimu taniały nawet ponad 20 proc.

Wyraźnie tanieją akcje TP SA, których sprzedaż rekomendowali w piątkowym raporcie analitycy ING Barings. Znamienne, że porównywali w nim największy polski telekom właśnie o Elektrimu.

Spada cena udziałów PKN Orlen oraz Budimeksu, którego akcje sprzedawał w ubiegłym tygodniu Kredyt Bank.

O ponad 14 proc. spada cena udziałów Oceanu, który zdaniem NSA wyłudził od fiskusa ponad 20 mln zł tytułem odliczonego podatku VAT.

Zdecydowanie tanieją akcje Apeksimu, który poniósł porażkę w kolejnej potyczce sądowej z LG Petro Bankiem.

Inwestorzy pozbywają się papierów Animeksu, który wkrótce ma zniknąć z warszawskiej giełdy.

Sądząc po jej rozpoczęciu dalszy przebieg sesji zależy od wiadomości na temat Elektrimu, które przekaże dzisiaj rynkowi BRE Bank.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: spadki TP SA i Elektrimu ciągną rynek w dół