„GPW to spółka ministerialna”

...podlegająca resortowej presji, stwierdził były prezes Ludwik Sobolewski w rozmowie z Bloomberg Businessweek Polska odnosząc się do okoliczności zwolnienia go ze stanowiska.

Sobolewski, który został odwołany, jak pisze Rzeczpospolita, w atmosferze skandalu, twierdzi w rozmowie z tygodnikiem, że nie naruszył zasad moralnych i nie obniżył prestiżu GPW. Zaprzecza, że nie złożył rezygnacji aby nie utracić odprawy.

Ludwik Sobolewski; fot. Marek Wiśniewski
Zobacz więcej

Ludwik Sobolewski; fot. Marek Wiśniewski

- Rezygnacji nie złożyłem, bo zrobienie tego sprawiałoby wrażenie, że zgadzam się z oceną o naruszeniu zasad etyki – wyjaśnił.

Sobolewski twierdzi, że zwolnienie go ze stanowiska dowodzi iż "giełda, choć została spółką publiczną, nie została sprywatyzowana".

- GPW to spółka ministerialna, podlegająca resortowej presji - powiedział.

Zwolnienie Ludwika Sobolewskiego ze stanowiska prezesa GPW nastąpiło po publikacji przez Puls Biznesu artykułów, opisujących jak podległy mu pracownik szukał wśród spółek z NewConnect inwestorów do filmu, w którym miała wystąpić ówczesna partnerka Sobolewskiego. Historię powstania tych artykułów można poznać tutaj.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Rzeczpospolita

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / „GPW to spółka ministerialna”