GPW: warszawska giełda kontynuuje zniżki

Marek Druś
opublikowano: 27-09-2002, 10:47

Warszawska giełda rozpoczęła piątkowe notowania niewielkimi zmianami indeksów. Nastroje rynku nie są jednak zbyt dobre, co można wiązać z dużą zmiennością panującą na innych europejskich parkietach. Tanieją banki oraz spółki z sektora technologicznego. Nadal utrzymuje się znaczny popyt na akcje PPWK.

Na europejskich giełdach panuje huśtawka nastrojów, co wiąże się z realizacją zysków przez inwestorów, którzy chcą skorzystać z wzrostów cen papierów podczas ostatnich dwóch sesji.

W Warszawie sesja na GPW rozpoczęła się od przewagi podaży. Tanieją akcje Pekao, TP SA i Prokomu. Ten ostatni poinformował przed rozpoczęciem notowań o zawarciu ugody z ZUS w sprawie zapłaty blisko 21 mln zł za świadczone przez spółkę usługi informatyczne.

Umiarkowanie tanieją akcje BPHPBK i Banku Zachodniego WBK, które cieszyły się dużym zainteresowaniem inwestorów na czwartkowej sesji. Obroty na papierach obu spółek na razie nie są dość niskie. Szczególnie widać to w przypadku BZWBK. Wymiana akcji spółki miał wczoraj największy udział w obrotach warszawskiej giełdy.

O blisko 20 proc. drożeją akcje PPWK. Akcje warszawskego wydawnictwa kartograficznego zdrożały w czwartek o niemal 40 proc. po wiadomości o zawarciu porozumienia między zarządem spółki i jej wierzycielami.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: warszawska giełda kontynuuje zniżki