Granty na rozwiązania energooszczędne

opublikowano: 29-05-2019, 22:00

Już za miesiąc opolskie firmy będą mogły powalczyć o dotacje na energooszczędne technologie produkcji.

Wsparcie pochodzi z działania 3.4 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego („Efektywność energetyczna w MŚP”). W puli jest ok. 19 mln zł. W szranki o granty mogą stanąć MŚP z powiatów: brzeskiego, namysłowskiego, nyskiego, prudnickiego i głubczyckiego. Warunek jest jeden: muszą mieć wykonany audyt energetyczny lub założyć jego przeprowadzenie w ramach projektu. Premiowane będą firmy, w których oszczędność energii po realizacji przedsięwzięć wyniesie powyżej 60 proc.

– Przedsiębiorcy mogą przeznaczyć wsparcie na projekty dotyczące energooszczędnych technologii produkcji, które pozwalają lepiej gospodarować prądem, wodą, ciepłem i chłodem. Dotacje sfinansują też rozwiązania związane z odzyskiem energii i wykorzystywaniem ciepła odpadowego — wylicza Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

Granty pokryją również koszty instalacji do wytwarzania, przetwarzania, magazynowania i przesyłu energii ze źródeł odnawialnych. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na listopad.

WAŻNA DATA

1.07 Od tego dnia przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dotacje z działania 3.4 RPO WO. Nabór zakończy się 8 lipca.

WIĘCEJ INFORMACJI www.rpo.opolskie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane