Granty pomogą zagrać w zielone

opublikowano: 23-04-2019, 22:00

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) otworzy worek z pieniędzmi dla przedsiębiorców, którzy inwestują w systemy ciepłownicze zmniejszające straty wynikające z przesyłu energii.

Dotacje pochodzą z działania 1.5 programu Infrastruktura i Środowisko („Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu”). W puli jest 100 mln zł. O granty mogą powalczyć nie tylko firmy, ale również samorządy i podmioty świadczące usługi publiczne. Beneficjenci będą mogli przeznaczyć wsparcie na budowę nowych odcinków sieci cieplnej wraz z przyłączami i węzłami. Każde przedsiębiorstwo ma szansę na dofinansowanie w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Wnioski o dotacje przyjmuje NFOŚiGW w Warszawie (ul. Konstruktorska 3A). Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na luty 2020 r.

Więcej informacji: www.pois.gov.pl.

WAŻNA DATA

30.04

Od tego dnia przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dotacje z działania 1.5 POIŚ. Nabór zakończy się 28 czerwca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy