Grecja coraz bliżej umowy z wierzycielami

Tadeusz StasiukTadeusz Stasiuk
opublikowano: 2015-11-27 21:31

Grecja i jej wierzyciele są bliscy sfinalizowania umowy na warunkach, jakie Ateny muszą spełnić i respektować by uzyskać kolejną transze pomocy finansowej, donosi serwis Associated Press.

W tym tygodniu Hellada otrzymała już zgodę na pożyczkę w kwocie 2 mld EUR i jest w trakcie negocjacji warunków makroekonomicznych jakie musi spełnić by pozyskać kolejny 1 mld EUR.

Rzeczniczka Komisji Europejskiej Mina Andreeva poinformowała w piąte, że strony "zgodziły się na drugi zestaw kamieni milowych". 

To także pozwali na istotny przegląd wdrażanie przez Grecję programu oszczędnościowego, który jest zobowiązana do obsługi w celu zabezpieczenia międzynarodowego kredytu.

Andreeva powiedziała też, że wdrażanie reform emerytalnych "jest kluczowym elementem pierwszego przeglądu."