Grecja znów w centrum uwagi

opublikowano: 11-05-2012, 00:00

GIEŁDY ZAGRANICZNE

Na największych zachodnioeuropejskich giełdach znów było niespokojnie. Po kolejnej porcji doniesień z Grecji w drugiej części sesji doszło do odreagowania spadków. Gracze z nadzieją przyjęli zapowiedź podjęcia próby stworzenie rządu koalicyjnego przez byłego ministra finansów Evangelosa Venizelosa. Gdyby się udało, odegnane zostałoby widmo nowych wyborów i zmniejszyłoby się ryzyko związane z realizacją programu ratunkowego. Po południu poprawę nastrojów dodatkowo wsparł wzrostowy początek handlu na Wall Street.

Ponownie w centrum uwagi był sektor bankowy, a w szczególnościinstytucje, których znaczna część portfela wypełniona jest greckimi obligacjami. Coraz głośniej spekuluje się o problemach hiszpańskich banków. Wczoraj pojawiły się informacje o tym, że hiszpański rząd zmuszony jest przejąć i dokapitalizować grupę Bankia.

Inwestorzy żyją też wynikami kwartalnymi firm. Dzięki lepszym od oczekiwań rezultatom na wartości sporo zyskiwały akcje Deutsche Telekom. Podobne przyczyny legły u podstaw wzrostu notowań Solarworld. Akcjonariusze jednego z największych producentów ogniw słonecznych mogli cieszyć się ponad 12-procentową zwyżką kursu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu