Greenpeace donosi na szefa koncernu naftowego

opublikowano: 29-04-2021, 11:36

Greenpeace oraz dwie inne organizacje społeczne wniosły skargę do prokuratora w Paryżu w sprawie prezesa francuskiego koncernu Total. Zarzucają mu nadużycie pozycji, informuje Reuters.

Chodzi o wydarzenia z 2020 roku, kiedy prestiżowa Ecole Polytechnique przegłosowała budowę przez Total centrum badań i innowacji w kampusie w Saclay, na południe od Paryża. Greenpeace wskazuje, że doszło do ewidentnego konfliktu interesów, bo szef Total, Patrick Pouyanné, zasiada we władzach uczelni. Organizacja twierdzi, że wykorzystał swoją pozycję do wpłynięcia na decyzję.

- Zwróciliśmy się do prokuratora aby zbadał, czy Pouyanné nadużył pozycji do forsowania planów Total dotyczących paliw kopalnych w publicznych instytucjach edukacyjnych – powiedziała Edina Ifticène z Greenpeace France.

W wydanym oświadczeniu Total twierdzi, że Pouyanné nie uczestniczył w podejmowaniu wspomnianej decyzji i sam wykluczył się z omawiania spraw dotyczących spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane