Greenspan: strach największym zagrożeniem dla rynków

opublikowano: 15-09-2015, 10:03

Alan Greenspan, były prezes Rezerwy Federalnej, ostrzega, że rynek akcji w USA przeżywa obecnie okres „długo odkładanej regulacji”. W wywiadzie dla japońskiego dziennika Nikkei dodał jednak, że „… jest zbyt wcześnie, by powiedzieć, czy zmierzamy w stronę globalnego kryzysu gospodarczego".

W jego opinii, mamy obecnie na Wall Street do czynienia z zaległą korektą.

Alan Greenspan
Zobacz więcej

Alan Greenspan REUTERS/Gary Cameron/FORUM

Nie jest jednak jasne, jak daleko ona pójdzie, czy już widzieliśmy jej szczyt. Wiem, że każdy ma swoje prognozy, jednak na tym etapie wszelkie dowody są bardzo wątpliwe i niejednoznaczne  - wyjaśnia finansjer.

Dodał, że rynki są bardzo wrażliwe na to co dzieje się obecnie w Chinach. 

Starania tamtejszych władz i banku centralnego, mające na celu zapobiec katastrofie na giełdzie przynoszą zupełnie odwrotny skutek, napędzając strach i obawy  - ocenia Greenspan.

Ostrzegł, że wzrost Chin prawdopodobnie mocno zwolni. Uważa, że Stany Zjednoczone będą musiały zmierzyć się z nową rzeczywistością (wyhamowanie w Państwie Środka) i reformami polityczno-gospodarczymi. W jego opinii, Grecja pozostanie niekonkurencyjna tak długo, jak będzie członkiem strefy euro.

Greenspan uznał przy tym "strach" za największe zagrożenie dla struktur finansowych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, newsmax.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Greenspan: strach największym zagrożeniem dla rynków