Gross: gospodarka bez wydatków konsumentów jest w recesji

Silny lipcowy raport z rynku pracy nie wystarcza by Bill Gross, znany inwestora na rynku obligacji zmienił swoją prognozę wzrostu dla amerykańskiej gospodarki wzrostu i inwestowania zysków, donosi Bloomberg.

Gospodarka, w której brakuje wydatków konsumentów  jest w zasadzie w recesji – uważa 72-letni menedżer funduszu obligacji.  Dodaje, że choć pracodawcy zatrudniają na dużą skalę "istnieje niedostatek wydatków inwestycyjnych".

Bill Gross
Zobacz więcej

Bill Gross

Bloomberg

Nadzorujący aktywa o wartości 1,5 mld USD w Janus Global Unconstrained Bond Fund Gross wskazuje, że liczba miejsc pracy wzrosła aż o 255 tys. w lipcu sygnalizując nową energię na rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Jednak nawet gry Rezerwa Federalna pozostawia stopy na niskim poziomie w celu 

pobudzenia wzrostu gospodarczego to mamy do czynienia z „deflacyjnym światem", w którym polityka pieniężna jest "słaba i umierająca".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Gross: gospodarka bez wydatków konsumentów jest w recesji