Gross pozwał Pimco, żąda „setek milionów”

opublikowano: 08-10-2015, 17:31

Bill Gross pozwał Pacific Investment Management Co. i jego właściciela, Allianz SE. Żąda „setek milionów dolarów” za niesłuszne, jego zdaniem, zmuszenie go do odejścia z pracy.

Gross był założycielem i przez wiele lat jednym z szefów Pimco, giganta rynku obligacji. Odpowiadał za jego inwestycje. Twierdzi, że został usunięty z firmy przez innych menedżerów, którzy mieli apetyt na większą część puli premii.

Bill Gross
Reuters/FORUM

- Napędzana przez żądzę władzy, chciwość i chęć poprawy swojej sytuacji finansowej oraz reputacji kosztem inwestorów i uczciwości, klika menedżerów Pimco uknuła, aby usunąć założyciela Billa Grossa z Pimco w celu zyskania, bez konieczności rekompensaty, przypadającej mu części zysków Pimco – głosi pozew złożony w sądzie w Santa Ana w Kalifornii.

Prawnicy Grossa przedstawili szczegółowy opis wydarzeń, które doprowadziły do opuszczenia przez niego spółki 26 września ubiegłego roku. 

71-letni Gross twierdzi, że Pimco jest mu winne „setki milionów dolarów” za nieuczciwe spowodowanie jego odejścia oraz naruszenie kontraktu. Ujawnił, że oczekiwał premii ok. 250 mln USD za 2014 rok, z czego większości w drugim półroczu. Ponieważ opuścił spółkę kilka dni przed końcem trzeciego kwartału, Pimco odmówiło mu wypłacenie proporcjonalnej kwoty. Pozew określa straty Grossa na nie mniej niż 200 mln USD.

Gross, którego majątek szacowany jest na 2 mld USD, zapowiada, że jeśli wygra odszkodowanie, przekaże pieniądze na cele charytatywne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane