Grupa Eneris konsoliduje instalacje

Grupa Eneris zamierza przejąć kontrolę nad trzema instalacjami przetwarzania i unieszkodliwiania odpadów w zachodniej części Polski należącymi do Sirius Finance.

Umowa dotyczy ZUO International w Kunowicach (Lubuskie), Eko-Myśl w Myśliborzu (Zachodniopomorskie) i ZUO Clean City w Międzychodzie (Wielkopolskie). Dokument ocenia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

— Dzięki połączeniu z Grupą Eneris zyskamy więcej pieniędzy na rozwijanie technologii związanych z wytwarzaniem i zagospodarowaniem paliwa alternatywnego RDF pochodzącego z odpadów. Jest to szczególnie ważne w kontekście zakazu składowania frakcji kalorycznej oraz przy znacząco wzrastającej opłacie marszałkowskiej— twierdzi Amandine Montulet, prokurent spółek ZUO International, ZUO Clean City i Eko-Myśl. Recykling i przygotowanie do ponownego użycia wyniesie w 2017 r. 20 proc. i będą rosły rocznie o 10 punktów procentowych, osiągając w 2020 r. 50 proc. Stawia to wiele wyzwań przed podmiotami aktywnie zaangażowanymi w ochronę środowiska.

— Naszym celem jest walka z zanieczyszczeniem powietrza, wody i ziemi. Kluczem jest konsolidacja rozproszonych do tej pory zasobów i środków służących ochronie środowiska oraz zwiększenie efektywności przez synergię, nowe inwestycje i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań — podkreśla Artur Dela, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Eneris.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ekologia / Grupa Eneris konsoliduje instalacje