Grupa Kulczyka straciła wyłączność na Eneę

AMB
opublikowano: 17-11-2010, 00:00

Niedoszły inwestor jest w szoku, a GDF Suez wraca do gry.

Niedoszły inwestor jest w szoku, a GDF Suez wraca do gry.

Wieczorem rynek zelektryzowała opublikowana przez agencję Reuters informacja, z której wynikało, że grupa Jana Kulczyka straciła wyłączność na negocjacje w sprawie Enei. Tuż przed zamknięciem dzisiejszego wydania "PB" ministerstwo skarbu potwierdziło ją w oficjalnym komunikacie. Niedoszły nabywca Enei był w szoku. Termin wyłączności upłynął już wprawdzie blisko dwa tygodnie temu, ale inwestor nie spodziewał się takiego rozstrzygnięcia.

— Dostaliśmy wyłączność, bo złożyliśmy najlepszą ofertę pod względem ceny, inwestycji i wizji rozwoju spółki. W wyznaczonym terminie spełniliśmy wszystkie dodatkowe warunki ministerstwa. Udokumentowaliśmy finansowanie. W naszym mniemaniu przetarg jest rozstrzygnięty. Wygraliśmy go — mówił wczoraj jeszcze przed ogłoszeniem komunikatu MSP Dariusz Mioduski, prezes Kulczyk Investments.

Zapowiedź powrotu do negocjacji w sprawie Enei z francuskim GDF Suez jest zaskakująca także w kontekście niedawnych informacji o wycofaniu się Francuzów z tego przetargu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu