Czytasz dzięki

Grupa Nets przejmuje Polskie ePłatności

opublikowano: 12-03-2020, 12:09

Duński gracz wzmocni pozycję nad Wisłą. Wyceniana na 405 mln EUR transakcja wymaga zgody organów nadzorczych.

Nets, europejski gracz z branży płatniczej, przejmuje Polskie ePłatności (PeP), agenta rozliczeniowego z ponad 125 tys. terminali płatniczych POS i ofertą rozwiązań płatniczych skoncentrowanych na segmencie MŚP. Wartość transakcji wyceniana jest na 405 mln EUR. Dzięki niej Nets jeszcze bardziej umocni pozycję w Polsce. Nets nabywa 100 proc. udziałów od dotychczasowych właścicieli PeP — spółki OPTeam i funduszu Innova Capital, który ma 75 proc. akcji.

Zobacz więcej

Fot. Fotolia

„PeP jest najszybciej rozwijającą się firmą z branży technologii płatniczych spośród dynamicznych gospodarek płatności cyfrowych w Europie. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zespołu PeP, ich wysokiej jakości działań wewnętrznych i wyników biznesowych. Przejęcie jest następstwem naszego niedawnego przejęcia Dotpay/eCard oraz strategicznego sojuszu z Przelewy24. Obie te firmy są szczególnie silne w dziedzinie e-commerce. Dzięki mocnej pozycji PeP w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie akceptacji kart i terminali w punktach sprzedaży transakcja ma przekonujące dopasowanie strategiczne i uzupełnia naszą ofertę dla przedsiębiorstw w Polsce” – mówi Bo Nilsson, prezes Grupy Nets, cytowany w komunikacie.

PeP zatrudnia ponad 600 pracowników. W 2020 r. firma spodziewa się osiągnąć przychody netto w wysokości około 55 mln EUR. Przejęcie podlega zatwierdzeniu przez odpowiednie organy, a jego zakończenie spodziewane jest w III kw. Jarosław Mikos, prezes PeP, liczy, że nowy właściciel wesprze długofalową strategię silnego wzrostu, a także uatrakcyjni ofertę całej grupy.

„Przejęcie PeP przez Nets jest kolejnym potwierdzeniem naszych kompetencji w obszarze zarządzania firmami, które odnoszą sukcesy w branży usług finansowych. PeP jest piątą udaną transakcją Innova w sektorze technologii płatności. Odkąd jesteśmy jej właścicielem, firma rozwijała się niezwykle szybko, stając się wiodącym agentem rozliczeniowym dla detalistów w Polsce. Wierzymy, że PeP, będąc częścią Grupy Nets, zrealizuje swój znaczący potencjał na dynamicznym polskim rynku” – mówi Krzysztof Kulig, partner w Innova Capital.

Poznaj program warsztatu "Alternatywne Spółki Inwestycyjne", 14 maja 2020, Warszawa >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane