Grupa WP rekomenduje niewypłacanie dywidendy

ISBNews
opublikowano: 24-03-2016, 18:52

Wirtualna Polska Holding rekomenduje walnemu zgromadzeniu przeznaczenie całego zysku spółki za rok 2015 na kapitał zapasowy, co oznacza niewypłacanie dywidendy za rok 2015, podała spółka.

"Zarząd nie rekomenduje wypłaty dywidendy z zysku za rok obrotowy zakończony dnia 31 grudnia 2015 r. Zarząd zamierza wykorzystać wynik finansowy z tego okresu na finansowanie rozwoju działalności Grupy" – czytamy w komunikacie.

Po powyższym okresie zarząd rozważy zmianę polityki w zakresie wypłaty dywidendy i może zarekomendować wypłatę dywidendy do rozpatrzenia przez akcjonariuszy na walnym zgromadzeniu, podano również.

"Zarząd przedstawiając taką rekomendację weźmie pod uwagę przede wszystkim wysokość wypracowanych przepływów gotówkowych i zysku netto prezentowanego w jednostkowym i skonsolidowanym rocznym sprawozdaniu finansowym spółki, potrzeby inwestycyjne grupy oraz możliwość i koszt pozyskania przez spółkę finansowania dłużnego, jak również wysokość kwot, które mogą zostać przeznaczone na wypłatę dywidendy" – czytamy dalej.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane