Czytasz dzięki

Grupa Wyszehradzka: przyjąć budżet UE do końca roku

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 30-08-2005, 13:09

Przyjęcie budżetu unijnego na lata 2007-2013 do końca 2005 roku jest priorytetem dla państw Grupy Wyszehradzkiej - takie oświadczenie wydali we wtorek premierzy państw Grupy, który spotkali się w stolicy Węgier.

Przyjęcie budżetu unijnego na lata 2007-2013 do końca 2005 roku jest priorytetem dla państw Grupy Wyszehradzkiej - takie oświadczenie wydali we wtorek premierzy państw Grupy, który spotkali się w stolicy Węgier.

    Poparcie dla takiego stanowiska wyraził goszczący podczas obrad szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso. "W sprawie budżetu każda minuta się liczy" - oświadczył podczas konferencji po spotkaniu.

    Premier Marek Belka dodał, że "obawy i nadzieje Komisji Europejskiej i Grupy Wyszehradzkiej są bardzo podobne".

    Premierzy Grupy i Barroso poświęcili też, z inicjatywy szefa polskiego rządu, chwilę Białorusi. Przewodniczący KE powiedział,  że Komisja wspiera reformy demokratyczne w tym kraju i działania zmierzające do utworzenia społeczeństwa obywatelskiego. Dodał, że Komisja zamierza wysłać na Białoruś swojego przedstawiciela.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane