Grzegorz Maliszewski: złoty w trendzie bocznym

KZ
opublikowano: 07-05-2013, 13:01

W najbliższych tygodniach spodziewamy się utrzymania kursu EUR/PLN w ramach trendu horyzontalnego ograniczonego poziomami 4,04–4,20 zł - mówi Grzegorz Maliszewski, ekonomista Banku Millennium.

Specjalista prognozuje, że na koniec maja kurs EUR/PLN wyniesie 4,14 zł, USD/PLN 3,18 zł, a CHF/PLN 3,37 zł.

- W najbliższych tygodniach spodziewamy się utrzymania kursu EUR/PLN w ramach trendu horyzontalnego ograniczonego poziomami 4,04–4,20. Wybicie z tego kanału będzie możliwe w przypadku realizacji scenariuszy obecnie niewycenianych przez rynki finansowe. W ramach krajowej polityki pieniężnej powodem do umocnienia złotego poniżej poziomu 4,05 za EUR byłaby sytuacja, w której RPP na kolejnych posiedzeniach zaostrzyłaby retorykę, dezaktualizując oczekiwania na sprowadzenie stopy referencyjnej do poziomu 2,5% w perspektywie dziewięciu miesięcy. Czynnikiem ryzyka dla wyceny złotego może okazać się natomiast sytuacja we francuskiej lub hiszpańskiej gospodarce, po tym jak indeksy koniunktury w tych krajach sugerują głębsze spowolnienie - mówi Grzegorz Maliszewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane