GTC buduje w Belgradzie

Agnieszka Janas
opublikowano: 21-03-2006, 00:00

Bałkany stają się ziemią obiecaną dla inwestorów. Szanse na rozwój widzi tam także znany w Polsce deweloper.

Notowana na warszawskim parkiecie spółka deweloperska Globe Trade Centre (GTC) uzgodniła warunki nabycia 19,5 tys. mkw. działki w Belgradzie. Planuje wybudowanie w tym miejscu obiektu biurowo-handlowego. Nieruchomość zlokalizowana jest w Nowym Belgradzie i według wstępnego projektu umożliwi wybudowanie łącznie 24 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej brutto. Uzgodniona cena terenu wynosi 10,5 mln EUR. GTC prowadzi obecnie badanie nieruchomości.

W przypadku finalizacji transakcji nabycia terenu inwestycja powinna zostać zakończona w ciągu 2-2,5 lat. Nie jest to jedyny projekt realizowany przez GTC w stolicy Serbii. Spółka rozpoczęła już budowę obiektu biurowego 19 Avenue oraz kompleksu mieszkaniowego Park Apartments. Pierwsza faza inwestycji, obejmująca budynek biurowy o powierzchni netto 16,7 tys. mkw. oraz część planowanych 200 apartamentów, będzie ukończona w czwartym kwartale 2007 r.

— Koszt realizacji tych inwestycji szacowany jest na 42 mln EUR. Plany zakładają roczny przychód z najmu (przy wynajęciu 100 proc.) rzędu 4,1 mln EUR z biur i 18-proc. stopę zwrotu z mieszkaniówki — mówi mariusz Kozłowski, członek zarządu GTC.

Colliers International został wyłącznym agentem odpowiedzialnym za sprzedaż mieszkań i wynajem powierzchni. Sprzedano już 50 proc. apartamentów z I fazy. Finansowania inwestycji podjęły się EBOiR oraz Raiffeisen Zentral Bank. Generalnym wykonawcą jest druga co do wielkości austriacka firma budowlana — Alpine.

Planowany obiekt nie będzie pierwszą inwestycją Dewelopera w Belgradzie. W trzecim kwartale 2005 r. oddał on tam do użytku GTC House, biurowiec klasy A o powierzchni 13,5 tys. mkw. Obiekt został w całości wynajęty m.in. firmom Raiffeisen Bank, EBOR, Nestle, Honewell, Phillip Morris czy L’Oreal.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu