GTC zbiera biznesowe plony

opublikowano: 21-08-2017, 22:00

Właściciel i zarządca nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej kończy półrocze na plusie, ale liczy, że najlepsze przed nim.

W pierwszym półroczu 2017 r. zysk giełdowego dewelopera Globe Trade Centre (GTC) sięgnął 60 mln EUR i był o 69 proc. wyższy niż przed rokiem. Wzrosły też przychody z najmu i usług spółki, które wyniosły 58 mln EUR, wobec 55 mln EUR w pierwszej połowie 2016 r.

Thomas Kurzmann, prezes GTC, zapewnia, że spółka będzie  rozwijała działalność operacyjną i wzmocni portfel aktywów.
Zobacz więcej

Na większą skalę:

Thomas Kurzmann, prezes GTC, zapewnia, że spółka będzie rozwijała działalność operacyjną i wzmocni portfel aktywów. Marek Wiśniewski

Jak tłumaczy Thomas Kurzmann, prezes GTC, na wynik wpłynęło przede wszystkim ukończenie kilku obiektów w 2016 i 2017 r., a także zakup Premium Point i Premium Plaza w Bukareszcie, Sterlinga Business Center w Łodzi i Neptun Office Center w Gdańsku.

— Pierwszą połowę 2017 r. przeznaczyliśmy na zaawansowane planowanie, proces uzyskiwania pozwoleń na budowę naszych obiektów oraz zakup gruntów pod biura na szybko rozwijających się rynkach — w Budapeszcie, Bukareszcie i Sofii. Otwarcie Galerii Północnej w Warszawie w III kwartale 2017 r. spowoduje ponad dwukrotny wzrost wartości naszego portfolio handlowego. Natomiast zakończenie inwestycji w Budapeszcie i Belgradzie zaplanowane na 2018 r. dodatkowo wzmocni portfel aktywów i znacząco wpłynie na wzrost przychodów z najmu — przekonuje Thomas Kurzmann.

Deweloper pochwalił się pięcioma inwestycjami w budowie. Łącznie zaoferują one na  wynajem 174 tys. mkw., z czego 72,3 tys. zostanie ukończone w III kwartale 2017 r. GTC ma też w planach osiem kolejnych inwestycji biurowych i handlowych w Warszawie, Budapeszcie, Bukareszcie, Sofii i Zagrzebiu.

— Rozwój działalności operacyjnej i ekspansja pozwoliły na zapewnienie firmie długoterminowego finansowania pozyskanego w formie nowych obligacji i kredytów inwestycyjnych. Wciąż czerpiemy korzyść z niskiej stopy procentowej w celu obniżenia kosztów obsługi długu, przy jednoczesnej optymalizacji poziomu wskaźnika dźwigni. Ponadto wzrastająca aktywność i poprawa wyników pozwoliły nam na wypłatę dywidendy w II kwartale, co jest kolejnym kamieniem milowym w naszym rozwoju — mówi Erez Boniel, dyrektor finansowy GTC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu