Guardian: Mastercard podwyższy o 500 proc. opłaty dla firm z UE za sprzedaż online Brytyjczykom

opublikowano: 25-01-2021, 18:45

Mastercard podwyższy o co najmniej 500 proc. opłaty interchange dla firm z Unii Europejskiej za płatności kartami dokonywane przez ich internetowych klientów z Wielkiej Brytanii, informuje The Guardian.

Gazeta przypomina, że Mastercard nalicza 0,3 proc. od obsługi płatności kartą kredytową i 0,2 proc. od płatności kartą debetową. Miał poinformować firmy z Unii Europejskiej, że zwiększy je do odpowiednio 1,5 proc. i 1,15 proc. od 15 października.

fot. Fotolia
fot. Fotolia

Od 2015 roku opłaty pobierane od detalistów przy płatnościach kartami zostały obniżone w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Brexit spowodował, że w przypadku kart Mastercard wydanych w Wielkiej Brytanii opłata wzrośnie podczas zakupów internetowych u sprzedawców z UE.

- Konsumenci nie powinni odczuć żadnego wpływu zmian w opłatach interchange – poinformował Mastercard.

The Guardian pisze, że organizacje konsumenckie jednak obawiają się iż zmiana opłat może skutkować wzrostem cen dla Brytyjczyków.

- Konsumenci już teraz borykają się ze znaczącymi trudnościami i dodatkowymi kosztami kiedy kupują w firmach z Unii Europejskiej i decyzja Mastercard o ponownym zastosowaniu tych dużych opłat będzie dla nich kolejnym ciosem – powiedział gazecie Adam French, ekspert ds. praw konsumentów z organizacji Which?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Guardian

Polecane