GUS zbada domowe technologie

MEJ
opublikowano: 24-03-2015, 22:02

Między 1 kwietnia a 8 maja br. ankieterzy Głównego Urzędu Statystycznego przeprowadzą badanie dotyczące wykorzystywania technologii informatycznych w gospodarstwach domowych.

Badanie zostanie przeprowadzone jako ankietowe, metodą CAPI czyli ankieterskiego wywiadu bezpośredniego ze wspomaganiem poprzez bazy danych oraz CATI - metodą wywiadu telefonicznego. Jest to jedno z podstawowych badań GUS, które określa zmiany w wyposażeniu w sprzęt teleinformatyczny gospodarstw domowych.

Ma ono także wykazać jak Polacy wykorzystują nowoczesne technologie informatyczne i jaka jest penetracja i wykorzystywanie Internetu, zaawansowanych usług ITC na nim opartych oraz usług mobilnych dostępnych w sieciach komórkowych. Badanie będzie przeprowadzane przez wszystkie oddziały GUS, a odpowiedzialny za nie jest, zajmujący się nowoczesnymi technologiami teleinformatycznymi i ich wykorzystywaniem oddział GUS w Szczecinie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / GUS zbada domowe technologie