Gwarancje Biznesmax rozkręcą innowacje

opublikowano: 02-07-2018, 22:00

Nowy instrument BGK pomoże maluchom zrealizować projekty związane z wdrażaniem wyników prac B+R.

Małym i średnim graczom często brakuje kapitału na nowatorskie przedsięwzięcia. W sukurs idą im gwarancje Biznesmax, oferowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK).

— Ich celem jest wspieranie rozwoju nowatorskich firm MŚP. Kredyt ze wspomnianą gwarancją to alternatywa dla pomocy publicznej udzielanej z programów operacyjnych. Daje on przedsiębiorcom wiele korzyści. W przeciwieństwie do dotacji, nowy instrument BGK finansuje projekty inwestycyjne,które dotyczą wdrożenia wyników prac B+R — podkreśla Karolina Banach, konsultant w dziale doradztwa biznesowego i zarządzania innowacjami Crido.

Uzyskanie gwarancji jest zdecydowanie szybsze w porównaniu z tradycyjną pomocą publiczną. Co ważne, nabór wniosków jest ciągły.

— Nowe przedsięwzięcie BGK ułatwi firmom dostęp do preferencyjnego finansowania działalności o podwyższonym ryzyku kredytowym, w tym projektów związanych z wdrażaniem innowacji produktowych, procesowych, organizacyjnych i marketingowych. Gwarancja jest bezpłatna. Przedsiębiorcy zyskują lepsze warunki kredytowania w porównaniu do standardowej oferty banków. Mogą liczyć na niższą marżę, prowizję i rozłożenie spłaty zadłużenia na dłuższy okres — wyjaśnia Karolina Banach.

Zwraca uwagę, że udzielana przez państwowy bank gwarancja zabezpieczy spłatę kredytów nieodnawialnych zaciągniętych w polskiej walucie. — Program Biznesmax oferuje też firmom dopłatę do oprocentowania zadłużenia w formie pomocy de minimis. Może ona obejmować okres nie dłuższy niż trzy lata, liczony od dnia uruchomienia kredytu objętego gwarancją — tłumaczy ekspertka Crido.

Wnioski o dopłatę można składać do 30 listopada 2023 r. lub do momentu wyczerpania się budżetu programu Biznesmax. Maksymalna kwota gwarancji to 2,5 mln EUR. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Gwarancje Biznesmax rozkręcą innowacje