Gwiazda funduszy hedgingowych miała najgorszy rok w karierze

opublikowano: 02-01-2019, 15:21

David Einhorn, który przewidział i zarobił na upadku Lehman Brothers, jest kolejną ofiarą wszechpotężnej regresji do średniej. Jego fundusz hedgingowy zakończył 2018 rok najgorszym wynikiem od rozpoczęcia działalności w 1996 roku.

Główny fundusz Greenlight Capital stracił tylko w grudniu 9 proc., co zwiększyło jego roczną stratę do 34 proc. W 2018 roku S&P 500 też stracił, ale 7 proc. Największą kotwicą funduszu Einhorna okazały się akcje m.in. General Motors, spółki ubezpieczeniowej Brighthouse Financial i budowlanej Green Brick Partners.

Zobacz więcej

David Einhorn, fot. Bloomberg

Einhorn stał się znany kiedy na początku działalności jego fundusz wyróżniał się wynikami. W 2006 roku osiągnął 24 proc. zwrotu z inwestycji, a w kryzysowym 2009 roku aż 32 proc. O Einhornie było głośno kiedy zapowiedział upadek Lehman Brothers wcześniej grając na spadek ceny jego akcji. Dobra passa odwróciła się jednak w 2015 roku kiedy  Greenlight Capital stracił 20 proc. Rok poźniej osiągnął zwrot 7 proc., ale rok później już tylko 1,5 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA