H&M na celowniku rosyjskich władz

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 09-02-2021, 15:29

Znana marka i sieć odzieżowa H & M znalazła się na celowniku rosyjskich śledczych. Szwedzkiej firmie zarzuca się nieprawidłowości celne.

Hollie Adams

Hennes & Mauritz podejrzewany jest o uniknięcie zapłacenia opłaty celnej w łącznej kwocie 3,1 mld rubli (42 mln USD).

Jak wynika z opublikowanych przez agencję Bloomberg informacji, już w grudniu 2020 r. Federalna Służba Celna wszczęła dochodzenie przeciwko rosyjskiemu oddziałowi H&M; za nieuwzględnienie części opłat licencyjnych, które płaci swojej szwedzkiej spółce macierzystej w deklaracjach przy imporcie towarów w latach 2016-2019. I choć już w 2019 r. – jak twierdzi agencyjne źródło – firma zapłaciła 3,1 mld rubli na pokrycie rozbieżności, nie zamknęło to sprawy, a firmie może grozić grzywna nawet dwukrotnie wyższa.

W roku finansowym zakończonym 30 listopada 2020 r. rosyjski oddział H&M; wygenerował sprzedaż na poziomie 6,23 mld SEK (745 mln USD) i posiadał sieć 155 placówek sprzedażowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane