H&M zatrudni 1000 osób w Krzywej

opublikowano: 24-09-2017, 22:00

Ponad 280 mln zł będzie kosztowało centrum logistyczne szwedzkiej firmy odzieżowej w legnickiej strefie.

H&M buduje w Polsce będzie trzecie centrum dystrybucyjne. Najnowsza inwestycja powstanie w podstrefie Krzywa na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE), 700 m od węzła drogowego Krzywa autostrady A4 i drogi krajowej 94. H&M planuje otwarcie centrum na przełomie lat 2018/19 r. Znajdzie w nim pracę ponad 1000 osób. — To bardzo ważny projekt dla regionu. Mamy nadzieję, że dzięki tak dużej inwestycji zatrudnienie znajdą setki osób, które do tej pory bez skutku

szukały pracy, co praktycznie wyeliminuje bezrobocie w gminie Chojnów. Ważne jest dla nas każde miejsce pracy — mówi Witold Lech Idczak, prezes LSSE. Niedawno budowę magazynu ogłosiła spółka eobuwie.pl z grupy CCC — to inwestycja za 35 mln zł w Zielonej Górze w Kostrzyńsko- -Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W strefie z Kostrzyna — w Gryfinie — magazyn za 150 mln EUR, w którym będzie pracować tysiąc osób, buduje również Zalando. Firma zapowiada kolejny magazyn. Amazon, gigant e-commerce, ma w Polsce centra logistyczne w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku (zainwestował ponad 3 mld zł, zatrudnia 9 tys. osób), a otwiera kolejne w Kołbaskowie i Sosnowcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane