Haitong: akcje WP warte są więcej

opublikowano: 12-05-2019, 22:00

Konrad Księżopolski, szef działu analiz w Haitong Banku, w raporcie z 10 maja podtrzymał rekomendację „kupuj” dla akcji Wirtualnej Polski, ale cenę docelową podniósł z 63,2 do 67,9 zł.

To konsekwencja podniesienia prognoz EBITDA na lata 2019-21 o 2 do 6 proc. w ślad za lepszym niż wcześniej oczekiwano tempem rozwoju oraz uwzględnieniem w modeli przejętych spółek SuperAuto24 oraz Teroplan (właściciel serwisu e-podróżnika).

„Co więcej, lepsza widoczność reklam i narzędzia big data zwiększają efektywność wyświetlanych reklam i sprawiają, że Wirtualna Polska staje się grupą internetową pierwszego wyboru dla reklamodawców” — uważa Konrad Księżopolski.

Ponadto spółka szybko zwiększa przychody z e-commoerce, które w przeciwieństwie do reklamy w sieci mają charakter mniej cykliczny, a wzrost napędzany jest czynnikami lokalnymi, co pomaga chronić spółkę przed skutkami potencjalnego globalnego spowolnienia. Raport dostępny jest na pb.pl.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu