Hakerzy ukradli 60 mln USD z japońskiej giełdy kryptowalut

opublikowano: 20-09-2018, 08:41

Hakerzy ukradli bitcoiny, bitcoiny cash i monacoiny wartości 60 mln USD z Zaif, japońskiej giełdy krypo walut należącej do spółki Tech Bureau Corp. z Osaki.

Do kradzieży doszło w ubiegłym tygodniu, ale właściciel giełdy poinformował o niej dopiero w czwartek. Ujawnił także, że skradzione kryptowaluty wartości 2,2 mld JPY (19,6 mln USD) należały do giełdy.

Bitcoin
Zobacz więcej

Bitcoin fot. Bloomberg

W tym roku doszło już do co najmniej pięciu dużych kradzieży z giełd kryptowalut. W Japonii, gdzie działa najwięcej na świecie dużych rynków wymiany wirtualnego pieniądza, wydarzyły się dwa największe w historii ataki hakerskie. W 2014 roku ofiarą jednego stała się giełda Mt. Gox, która z tego powodu upadła, a w styczniu obecnego roku prawie 500 mln USD skradziono z Coincheck.

Tech Bureau zobowiązało się do zrekompensowania strat klientom giełdy. Podpisało także porozumienie z oddziałem Fisco w sprawie wsparcia kwotą 5 mld JPY w zamian za większość udziałów spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś,

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu