Hakerzy znaleźli lukę w kodzie Facebooka

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 29-09-2018, 19:08

Facebook wykrył w ostatnim tygodniu lukę bezpieczeństwa, która umożliwiła cyberprzestępcom dojście do 50 mln kont.

Największy portal społecznościowy świata poinformował, że naprawił już błąd, z powodu którego hakerzy mogli przejąć konta milionów osób. Spółka zapewniła jednocześnie, że zawiadomiła organy ścigania i regulatorów.   

Facebook
Zobacz więcej

Facebook fot. Bloomberg

Agencja Bloomberg określa sprawę jako najnowszą pomyłkę z serii takich potknięć, które podważają zaufanie do portalu społecznościowego i modelu biznesowego firmy. Dane użytkowników są siłą napędową działalności reklamowej Facebooka.  

Hakerzy uzyskali dostęp do 50 mln kont, w tym tych należących do Marka Zuckerberga, prezesa i twórcy koncernu oraz Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjnej i jednej z głównych postaci w firmie.  

Kod portalu miał lukę w funkcji „Wyświetl jako”. To narzędzie pozwalające  zobaczyć jak profil danego użytkownika wygląda z perspektywy innych osób. Facebook nie wie, czy z kont wyciągnięto lub wykorzystano jakiekolwiek dane osobowe. Luka umożliwiała jednak atakującemu hakerowi korzystanie z konta Facebooka w taki sposób, jakby był on jego posiadaczem.  

Społecznościowy gigant poinformował, że wszyscy użytkownicy, którzy korzystali w ostatnim roku z funkcji „Wyświetl jako” muszą się ponownie zalogować do serwisu. Facebook rozszerzył grupę takich kont do 90 mln, czyli wszystkich, co do których istnieje podejrzenie włamania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu