Hausner zaniepokojony dalszym umacnianiem się złotego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-02-2005, 16:47

Wicepremier Jerzy Hauser powiedział w środę w Gdańsku, że martwi się możliwością dalszego umacniania sięzłotego. Zapowiedział, że m.in. o tym będzie rozmawiał w najbliższy poniedziałek z Radą Polityki Pieniężnej.

Wicepremier Jerzy Hauser powiedział w środę w Gdańsku, że martwi się możliwością dalszego umacniania sięzłotego. Zapowiedział, że m.in. o tym będzie rozmawiał w najbliższy poniedziałek z Radą Polityki Pieniężnej.

     "Jako minister gospodarki martwię się dalszym umacnianiem się złotego. Na to się zanosi, bo polska gospodarka ma bardzo dobre wyniki, bo napływają relatywnie dużym strumieniem pieniądze unijne, które absorbujemy, i wiele innych czynników, np. także napływ inwestycji zagranicznych" - powiedział na konferencjiprasowej.

     "To wszystko umacnia wiarygodność polskiej gospodarki i polskiego złotego. To wszystko ma także uboczny skutek. Tym skutkiem jest to, że pogarszają się warunki funkcjonowania eksporterów, a eksport ciągnął nasz wzrost" - dodał, zaznaczając, że martwi się też o perspektywy wzrostu gospodarczego.

     O obecnym kursie polskiej waluty Hausner będzie rozmawiał w najbliższy poniedziałek z RPP.

    "Nasze rozmowy poniedziałkowe będą dotyczyły wejścia Polski do strefy euro i będzie to rozmowa zarówno o tym, co trzeba zrobić w obszarze finansów publicznych, co zrobić w zakresie polityki monetarnej, ale też jeśli chodzi o umacnianie konkurencyjności gospodarki, a w tym kontekście będzie analiza obecnej sytuacji, w tym problematyki kursu walutowego" -powiedział. Zaznaczył, że są możliwości wspólnego działania rządu i RPP, trzeba je rozpoznać i podjąć.

     Wicepremier brał udział w środę w Gdańsku w konferencji konsultacyjnej dotyczącej "Wstępnego Projektu Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013". Uczestniczyli w niej m.in. samorządowcy i biznesmenami.

     Hausner zgodził się z zarzutem marszałka województwa pomorskiego Jana Kozłowskiego, że w NPR zabrakło odniesienia do bałtyckiego wymiaru rozwoju Polski. "To jest rzeczywiście mankament, to trzeba uzupełnić" - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane