Hawe obiecuje, że wykona prognozę

KL
opublikowano: 19-05-2008, 00:00

Prezes Hawe zapewnia, że w drugiej połowie roku firma będzie miała wyższe przychody z działalności operatorskiej. Na razie jest kiepsko.

Prezes Hawe zapewnia, że w drugiej połowie roku firma będzie miała wyższe przychody z działalności operatorskiej. Na razie jest kiepsko.

Hawe poprawiło przychody, ale strata netto jest znacznie większa niż przed rokiem. Telekomunikacyjnej firmie udało się jednak zmniejszyć stratę EBITDA i operacyjną.

Przychody Hawe w pierwszym kwartale wzrosły do 3,57 mln zł z 3,02 mln zł. Strata netto pogłębiła się z 977 tys. zł — do 4,55 mln zł.

— W branży telekomunikacyjnej liczy się przede wszystkim EBITDA i konsekwentnie pracujemy nad tym, żeby ten wynik poprawiać. Staramy się także zwiększać przychody — mówi Marek Rudziński, prezes Hawe.

Strata na poziomie EBITDA spółki wyniosła w I kwartale -1,82 mln zł w porównaniu z 3,02 mln zł rok wcześniej. Strata na poziomie operacyjnym zmniejszyła się do 2,64 mln zł z 3,87 mln zł.

— Wyniki są zgodne z założeniami. Podtrzymujemy realizację prognoz — zapewnia Marek Rudziński.

Jeśli wziąć pod uwagę wyniki z pierwszego kwartału, plan wygląda na bardzo ambitny.

W prospekcie zapisano, że spółka osiągnie w tym roku przychody ze sprzedaży 85,5 mln zł i zysk brutto 5,7 mln zł.

Marek Rudziński mówi, że jeszcze w tym roku spółka jest obciążona dużym kontraktem inwestycyjnym, który powinien zostać zakończony w czwartym kwartale 2008 r. (chodzi o rozbudowę ogólnopolskiej sieci szkieletowej).

Firma zaczęła też w 2007 r. działalność jako operator telekomunikacyjny dla operatorów. Pod marką Fone udostępnia usługę dosyłu sygnału cyfrowego do niezależnych telewizji kablowych (od uruchomienia usługi podpisano 20 umów dotyczących internetu i zakończono testy dostarczania sygnału telewizyjnego). W drugiej połowie roku ma to zacząć przynosić większe przychody.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu