Hazard z Makao przeniesie się do Wietnamu

AD, Bloomberg
opublikowano: 18-05-2016, 13:08

Właściciele największych sieci kasyn w chińskiej prowincji Makao - światowym centrum hazardu - już inwestują w podobne obiekty w okolicznych krajach, aby ograniczyć straty powodowane przez rządowe kontrole. Na tapecie są małe azjatyckie wyspy oraz Wietnam.

Jedna z działających na terenie Makao firm, Imperial Pacific Holdings Ltd. już zapowiedziała inwestycję o wartości 7,1 mld USD na wyspie Saipan w Marianach Północnych na Pacyfiku. Pierwsze kasyno dedykowane najbogatszym Chińczykom ma tam powstać już w przyszłym roku.

Ulica w Hanoi, stolicy Wietnamu. To tu planuje otworzyć filie część biznesów hazardowych z Makao
Zobacz więcej

Ulica w Hanoi, stolicy Wietnamu. To tu planuje otworzyć filie część biznesów hazardowych z Makao Google Street View

Z kolei Melco International Development stworzy filie swoich klubów w Wietnamie, również kierując ofertę do Chińczyków rozczarowanych zaostrzeniem procedur w Makao i pośredników sprzedających zorganizowane wycieczki imprezowe.
- Organizatorzy wyjazdów hazardowych lubią zmieniać miejsca oferowane swoim klientom i mieć możliwość wyboru także lokalizacji za granicą - mówi Shen Yan, prezes Imperial Pacific Holdings Ltd. w rozmowie z Bloombergiem. - Ten biznes w Makao stał się naprawdę trudny z uwagi na kurczący się margines miejsca - dodaje.

Właśnie organizatorzy zorganizowanych wycieczek hazardowych do Makao, zwani po angielsku "junketsami" stali się największą ofiarą zaostrzanych przez rząd Chin regulacji. Od kilkudniowej wycieczki po klubach i kasynach potrafią pobierać nawet 40 proc. prowizję. Gdy zatem pojawia się kolejna nowa restrykcyjna procedura albo nowy zakaz, spragnieni rozrywki bogaci Chińczycy odwracają się od nich szukając nowej imprezowej lokalizacji.
Jak donosi Bloomberg ostatnio uderzył w nich wprowadzony zakaz aukcji telefonicznych. Wcześniej były to głównie skrupulatne kontrole, mające za oficjalny cel walkę z korupcją.

Wszystko to sprawiło, że przychody przemysłu rozrywkowego w Makao, wartego wcześniej 30 mld USD, regularnie spadały od 2 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy