Heineken chce podwoić moce w Brazylii

opublikowano: 25-10-2019, 20:44

Koncern Heineken, drugi co do wielkości producent piwa na świecie, zainwestuje w Brazylii 985 mln reali (244 mln USD). Przeznaczone one zostaną na podwojenie mocy produkcyjnych, donosi Reuters, powołując się na gazetę Valor Econômico.

Gazeta napisała, że inwestycja, która rozpoczęła się już w styczniu bieżącego roku  i ma zostać zakończona do czerwca 2020 r., jest największym przedsięwzięciem holenderskiego browaru w Brazylii po tym jak w 2017 r. nabył lokalny oddział japońskiego browaru  Kirin  za 2,2 mld reali..

Według Giamellaro Valorowi, dyrektora generalnego Heinekena w Brazylii, firma wyznaczyła sobie za cel  dwucyfrowy wzrost w głównych segmentach rynku i segmentach premium w Brazylii. Jego zdaniem, spadek  wielkości sprzedaży obserwowany w trzecim kwartale ma charakter czasowy. Powiedział również, że oczekuje, że brazylijski rynek piwa utrzyma wzrost rzędu  3 proc. rocznie w ciągu najbliższych trzech lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane