Herkules z szansą na 62-procentowe umocnienie (ANALIZA TECHNICZNA)

Korzystna sytuacja techniczna wykresu notowań Herkulesa daje szansę na wyjście kursu na wieloletnie szczyty.

Długoterminowy kanał wzrostowy, widoczny na wykresie notowań Herkulesa
Zobacz więcej

Długoterminowy kanał wzrostowy, widoczny na wykresie notowań Herkulesa pb.pl, Bloomberg

W środę po południu notowania Herkulesa rosną o 0,3 proc., do 3,78 zł. Choć od początku roku kurs spadł o 7,8 proc., to jednak szanse na odwrócenie niekorzystnej tendencji rosną. Wszystko przez korzystny obraz techniczny, jaki rysuje się na wykresie spółki. Notowania znalazły się niemal dokładnie na dolnym ograniczeniu opisującego trwającą od blisko czterech lat hossę kanału wzrostowego (3,77 zł).

Jeżeli odbiją się w kierunku górnego ograniczenia formacji, będą miały szansę sięgnąć co najmniej 6,12 zł. To oznaczałoby aż 62-procentowy potencjał zwyżek oraz możliwość wyjścia kursu na sześcioletnie maksimum. Aby taki scenariusz mógł być realizowany, nie powinno jednak dojść do trwałego przełamania wsparcia na wysokości 3,77 zł. Gdyby tak się stało, istnieje duże ryzyko utknięcia rynku w marazmie.


Długoterminowy kanał wzrostowy, widoczny na wykresie notowań Herkulesa. Źródło: pb.pl, Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Herkules z szansą na 62-procentowe umocnienie (ANALIZA TECHNICZNA)